Také Aston Martin chce mít svá auta na elektřinu

Další automobilka následuje trend elektrifikace automobilů. Britský výrobce sportovních aut se nechal slyšet, že do roku 2025 budou všechny jeho vozy jezdit „minimálně“ na hybridní pohon.

Šéf automobilky Andy Palmer sdělil, že Aston Martin vyvine pro budoucí auta na elektřinu vlastní technologii a použije při tom elektrické články. Britský výrobce se chce tímto krokem dostat z dlouhodobé ekonomické ztráty, protože trhu se „sporťáky“ nějakou dobu dominují automobilky Porsche a Ferrari.

Podle nových zpráv má být chystaný model DBX ještě elektro-plynovým hybridem a plně elektrickým bude až vůz RapidE. Tento model by se měl vyrábět v roce 2019.

Aston Martin není jediným výrobcem aut, který si chce osvojit technologii elektrifikace. Již v červenci zástupci automobilky Volvo prohlásili, že v roce 2019 představí nová auta pouze na elektřinu a tři další elektromobily uvede do roku 2021.

Aston Martin s Volvem vyrábějí kolem půl milionu automobilů ročně, a mohou tak přejít na elektřinu relativně rychle, kolosům typu General Motors nebo Volkswagenu to potrvá mnohem déle, upozorňuje web theverge.com.

 

Zdroj: theverge.com