Foto: TCL

TCL představilo koncept telefonu, který využívá rozkládání i rolování displeje zároveň

Ohebný displej mobilního telefonu je prvek, který dráždí fantazii mnoha designérů. Někteří asijští výrobci se předhánějí v tom, jaké využití v rámci designu dokáží flexibilním obrazovkám dát. Společnost TCL v minulosti několikrát ukázala své vysněné telefony s flexibilními displeji a nyní představila další ještě ambicióznější.

Zařízení nazvané Fold’n Roll totiž v sobě kombinuje hned dvě technologie, které flexibilní displeje nabízí. Zařízení má celkově tři polohy, jež určují tři rozměry displeje. V nejkompaktnější variantě má telefon displej s úhlopříčkou 6,87 palců. Z ní je možné jej rozklopit, podobně jako například Huawei Mate X, tedy prostřednictvím pantu s displejem na vnějším okraji, a vytvořit tak 8,85palcový tablet.

Třetí fáze, v níž se z původně kompaktního telefonu stane 10 palcový tablet, potom uživatel docílí roztažením displeje, jehož část je zavinutá v útrobách telefonu. Bohužel více informací o přesnějším technickém řešení TCL zatím neposkytlo.

Podle svého vyjádření TCL technické specifikace tohoto zařízení nemůže dát k dispozici jednoduše proto, že je samo nezná. To značí mimo jiné to, že se Fold’n Roll telefonu na trhu v nejbližší době opravdu nedočkáme.

TCL prezentovala prototypy svých skládacích telefonů na několika velkých akcích, jakými jsou veletrhy IFA nebo CES – naposledy se stalo letos v lednu. Na trh se však žádný z těchto telefonu nedostal. TCL slibuje, že by do konce roku 2021 mělo na trh přivést vlastní variantu telefonu se skládacím displejem. Dokonce by jich mělo být hned několik.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.