Technologie Intelu umožní na olympijských hrách v Tokiu podrobnější analýzu sprintu všem divákům

Olympijské hry jsou vždy velmi sledovanou událostí, která již dávno překonala hranice pouhého sportovního klání. Velké sledovanosti využívají i technologické firmy, aby mohly představit své novinky a schopnosti. Ani olympiáda v Tokiu, jež se bude konat příští rok nebude v tomto výjimečná. Spolupráci s pořadateli oznámila automobilka Toyota a své partnerství oznámil také Intel.

Ten si pro Tokio přichystal mimo jiné také speciální technologii 3DAT kombinovanou s 3D sledováním sportovců. Tato technologie využívá umělou inteligenci a počítačové vidění a umožňuje tak televizním divákům (a možná i uživatelům rozšířené reality) sledovat informace o sportovcích v reálném čase.

Nezní to jako něco převratného, přesto může systém Intelu přinést velmi zajímavé informace. Zaměří se na běhy na krátkou vzdálenost, a kromě aktuálních rychlostí a jmen třech nejrychlejších atletů závodu, bude v jednotlivých dráhách zobrazovat barevnou stopu, měnící se na základě rychlosti v daném úseku. Ta ukáže, kde který ze sprinterů zrychloval, případně kde mu došli síly, případně závod vypustil. Díky tomu budou moci diváci i odborní komentátoři přesně analyzovat dění během závodu.

Intel chce také nabídnout svojí technologii umožňující rozpoznávání obličeje, která by dokázala okamžitě identifikovat více než 300 000 návštěvníků a účastníků her. Také by dle svého vyjádření mohl pomoci s vysíláním některého z vrcholů her ve virtuální realitě. To se ostatně dělo už na loňských zimních hrách, nyní by vzhledem k pokročilé technologii mohla kvalita vysílání zlepšit.

Zdroj: newsroom.intel.com