Foto: se svolením Sony

Technologie VRR se PlayStation dočká v následujících měsících

Variabilní obnovovací frekvence (VRR) se na PlayStation 5 objeví v „příštích měsících,“ oznámila společnost Sony. Pokud máte televizor či počítačový monitor kompatibilní s HDMI 2.1, bude v budoucích měsících dynamicky synchronizovat obnovovací frekvenci displeje s grafickým výstupem konzole PS5, vysvětlila společnost Sony na svém blogu. Zatímco konkurenční Xbox Series X a Series S disponuje technologií VRR od začátku, v případě PlayStationu se na tento přídavek již nějakou dobu netrpělivě čeká.

Jak jistě víte, VRR pomáhá minimalizovat nepříjemné záškuby obrazovky. „Hraní mnoha PS5 her je [s VRR] plynulejší, protože jednotlivé scény se vykreslují okamžitě, grafika působí ostřeji, vstupní zpoždění je redukováno,“ pokračuje Sony. „Dříve vydané PS5 hry mohou být plně optimalizovány pro VRR, a to prostřednictvím nové aktualizace. Budoucí hry pak mohou podporu VRR zahrnovat již při uvedení na trh.“

VRR bude možné použít i na hry PS5, které tuto technologii nepodporují. To „může zlepšit kvalitu obrazu u některých her,“ popsala dále společnost Sony a dodala, že výsledky se samozřejmě mohou v závislosti na televizoru a konkrétní hře lišit.

Sony teprve nedávno odemklo funkci VRR na svých televizorech vybavených rozhraním HDMI 2.1. Konzole PS5 nabízí rozlišení 4K při 120 Hz.

Společnost Sony zatím neupřesnila datum vydání aktualizace firmwaru s VRR, i ten nynější ale obsahuje řadu zajímavých vylepšení. Nový update umožňuje uživatelům vyzkoušet nové hlasové ovládání, kdy jednoduchým příkazem bude možné otevírat hry, aplikace, nastavení, přehrát mediální soubory a další. Novinkou je také řada změn týkajících se nastavení chatovacích skupin, možnost zapnutí tmavého režimu v aplikaci PS Remote Play, jednoduchých změn se dočkala také domovská obrazovka. V neposlední řadě pak je ode dneška možné si zapnout mono zvuk do sluchátek. Všechny tyto funkce a několik dalších budou ještě dnes spuštěny.

Zdroj: engadget.com

https://blog.playstation.com/2022/03/23/ps5-and-ps4-system-software-updates-release-globally-today/
Foto: se svolením Sony