Foto: Unsplash

Teenageři po celém světě získali přístup k AI chatbotu Bardovi

V září Google zpřístupnil své vyhledávání s umělou inteligencí dospívajícím v USA, a otevřel jim tak přístup k bohatším výsledkům. Nyní společnost teenagerům zpřístupnila svého AI chatbota Barda, a to dokonce ve většině zemí světa, pokud je jazyk těchto uživatelů nastaven na angličtinu a splňují minimální věk potřebný k tomu, aby mohli spravovat svůj vlastní účet Google. Požadavek na minimální věk se v různých zemích liší, ale je to od 13 do 16 let.

Google uvádí, že dospívající mohou Barda požádat o tipy, jak napsat určitý text, o návrhy, na jakou univerzitu se přihlásit, ale třeba také o pomoc s vymýšlením nápadů na vědecké projekty – podle společnosti by mělo jít o běžné otázky, které se pokládají Google vyhledávači. Součástí bude také doučování matematiky – dospívající mohou zadat matematickou otázku nebo nahrát fotografii příkladu, s nímž si nevědí rady a chatbot jim ukáže řešení krok za krokem.

Podobně jako při zpřístupnění služby Search Generative Experience (SGE) nezletilým Google uvádí, že zavedl dostatečná ochranná opatření. Společnost vycvičila Barda, aby rozpoznal nevhodný obsah pro mladší uživatele a negeneroval žádné nezákonné nebo věkem omezené odpovědi.

Mimo to Bard automaticky spustí funkci dvojité kontroly odpovědi, když dospívající uživatel položí svou první otázku založenou na faktech, protože si nemusí být vědom běžného jevu, který se v LLM nazývá halucinace. Když AI chatbot halucinuje, znamená to, že dává nesmyslné a nepřesné odpovědi. Teenagerům bude také po jejich první otázce doporučovat použití dvojité kontroly, aby jim pomohl rozvíjet informační gramotnost a dovednosti kritického myšlení. Je ale otázkou, nakolik si budou studenti usnadňovat plnění úkolů právě pomocí chatbota.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.