Foto: se svolením Tecno

Telefon Tecno Phantom V Flip vsadil na kruhový displej na krytu

Zatímco většina moderních výrobců flipových telefonů se zaměřuje na maximalizaci velikosti krycího displeje, nový výrobce se rozhodl pro odlišné řešení – pro kruhový displej. Po své vlajkové skládací lodi z počátku letošního roku představila svůj první flipový telefon Phantom V Flip 5G také čínská společnost Tecno, která se snaží vybočit z řady tím, že nabízí kulatý vnější AMOLED displej.

Ačkoli Huawei P50 Pocket byl první clamshell, který disponoval podobným displejem, Tecno přichází s praktičtějším 1,32 palcovým displejem a 352ppi, což by se mělo odrazit na snazším pořizování selfie, bohatší notifikaci a praktičtějších widgetech.

Phantom V Flip pohání čip Dimensity 8050 5G od MediaTeku, takže se v segmentu střední třídy utká s telefonem Moto Razr. Stejně jako v případě posledních zařízení Tecno je i tento telefon cenově konkurenceschopný – stojí přibližně 600 dolarů. A ačkoli bude zpočátku dostupný pouze v Indii, později budou následovat další trhy. Na rozdíl od většiny čínských zařízení bude disponovat předinstalovanými službami Google a jako bonus přinese Tecno HiOS 13.5 (založený na Androidu 13) s vlastním hlasovým asistentem Ella, který má zabudovaný ChatGPT.

Phantom V Flip má ve složeném stavu tloušťku 14,95 mm a v otevřeném 6,95 mm. S hmotností 195 g se ukazuje, že jde o dosud nejtěžší zařízení v kategorii flipových telefonů. To do jisté míry ospravedlňuje baterie s kapacitou 4 000 mAh (Samsung Galaxy Z Flip 5 má pouze 3 700 mAh), která podporuje 45W rychlé nabíjení (což znamená, že za 15 minut doplníte vybitou baterii na 50 % nebo si počkáte 45 minut na plné nabití). Bohužel není k dispozici bezdrátové nabíjení.

Phantom V Flip má uvnitř 6,9palcový ohebný displej s rozlišením FHD+ (2 640 x 1 080), obnovovací frekvencí 10–120 Hz LTPO a 360Hz vzorkováním dotyku. Kloub má rozsah mezi 30 a 150 stupni, což se hodí pro pořizování selfie prostřednictvím zadních fotoaparátů (k ovládání fotoaparátu navíc můžete použít i gesta nebo hlas).

K dispozici je 64megapixelový hlavní fotoaparát se světelností f/1,7, 13megapixelový ultraširokoúhlý fotoaparát a malý kruhový LED blesk, přičemž všechny jsou umístěny po obvodu kruhové krycí obrazovky. Po rozložení se v horní části nachází 32megapixelový selfie fotoaparát doplněný LED bleskem.

Tecno nešetřilo ani na příslušenství. Phantom V Flip je dodáván s ochranným pouzdrem, které chrání všechny čtyři strany telefonu, kromě otvoru pro čtečku otisků prstů a kolébku hlasitosti. K pouzdru je také nad pantem připevněn kroužek na pověšení.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.