Foto: se svolením Nothing

Telefonu Nothing Phone 1 se dočkáme, v USA budou mít smůlu

Zatímco se celá řada technologických novinek dostane pouze na trhy v USA nebo Asii a k nám do Evropy vůbec nedorazí, s vůbec prvním telefonem společnosti Nothing to bude právě naopak. Míří totiž primárně na evropské trhy a do USA se nedostane.

„I když bychom Phone 1 rádi přinesli komunitě po celém světě, soustředíme se na domácí trhy, včetně Velké Británie a Evropy,“ uvedla společnost Nothing ve svém prohlášení. Nicméně dodala, že „omezený počet investorů z naší soukromé komunity“ by telefon přeci jen mohl získat i v USA, a to v rámci uzavřeného beta programu.

Smartphone Phone 1 byl poprvé k vidění minulý týden na Twitteru zakladatele společnosti Carla Peie. Nejvýraznějším prvkem telefonu je průhledná zadní strana, která odhaluje cívku pro bezdrátové nabíjení. Společnost také slíbila „rozmanitý ekosystém produktů“ a čistý operační systém Android Nothing.

K rozhodnutí o neuvedení Phone 1 na severoamerický trh se společnost vyjádřila také v tom smyslu, že uvedení smartphonu na trh vyžaduje mnoho komplikovaných kroků „od zajištění podpory mobilních technologií v dané zemi až po partnerství s operátory a místní regulaci“. Nothing se přitom stále řadí mezi mladé značky, což vyžaduje opatrnou strategii.

Uživatelé v USA, kteří se k telefonu dostanou v rámci uzavřeného beta programu, tak velmi pravděpodobně budou mít potíže s pokrytím a nedostatečnou podporou některých funkcí. Společnost se však vyjádřila tak, že do budoucna by ráda telefon přinesla i uživatelům v USA.

Oficiální představení telefonu Nothing Phone 1 proběhne 12. července v Londýně – pokud se předem přihlásíte, můžete jej sledovat prostřednictvím livestreamu.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.