Telefony Galaxy S10 naživo: Opravdu stojí za to!

Společnost Samsung včera představila svou novou vlajkovou řadu Galaxy S10, stejně jako několik dalších, neméně zajímavých novinek. S jejich specifikacemi jsme vás seznámili v našem včerejším článku. Krátce po představení jsme měli možnost si některé z nich alespoň na krátkou chvíli osahat a vyzkoušet.

K dispozici jsme měli všechny tři zástupce série S10 a vzali jsme to hezky popořádku od toho nejmenšího, tedy modelu S10e. Mluvit o něm budeme jako o základním modelu řady, protože pojem levnější varianta jeho kvalitám příliš nesluší, protože se jedná o velice zdařilý kousek. Samsung při jeho konstrukci nevyužil displej zahnutý přes okraj ani jej nevybavil čtečkou otisků prstů přímo v displeji (je přítomná v zapínacím tlačítku na boku telefonu). Naopak nechybí displej s podporou HDR 10+ nebo obousměrné využití bezdrátového nabíjení. Jeho design potěší milovníky menších telefonů, krásně padne do ruky a rozhodně své místo na trhu najde.

O něco věší je potom model S10. V jeho výbavě se už Samsung nijak neomezoval a je to znát na první pohled. Zakřivený displej dává na první pohled vědět, že jde o příslušníka elitní rodiny Samsungu. V ruce působí telefon velmi dobře a palcem je dosažitelná téměř celá plocha displeje.

Třetím do party je potom největší telefon S10+. Ten i přes svou úhlopříčku 6,4 palce nepůsobí nijak monstrózně a jeho ovládání jednou rukou se při troše snahy dá zvládnout. Od ostatních telefonů z řady jej odlišuje dvojitá přední kamera.

Velmi elegantně působí design s displejem Infinity-O. Ač jsme byli v redakci před uvedením řady S10 k tomuto řešení skeptičtí, jeho výsledná podoba nás mile překvapila a Samsung s ním krok vedle opravdu neudělal. Všechny telefony jsme velmi krátce otestovali a je vidět, že 8nm čip Exynos 9820 dodává telefonům opravdu velký výkon. Veškeré animace i listování prostředím telefonu byly naprosto plynulé a už se nemůžeme dočkat, až dáme systémům telefonů v rámci recenze pořádně zabrat.

Kromě telefonů jsme se mohli podívat i na nové chytré hodinky Galaxy Watch Active a sluchátka Galaxy Buds. Galaxy Watch Active působí na první pohled velmi subtilně, elegantně a zároveň na sebe nikterak neupozorňují. Cestu k nim si najdou především milovníci střídmějších řešení. Po funkční stránce však hodinkám alespoň na první pohled nic nechybí. Jediné, na co si budou uživatelé muset zvyknout, je nepatrně jiný styl ovládání, protože hodinkám chybí otočná luneta. K novým sluchátkům toho zatím příliš říci nemůžeme.

Skládacího telefonu Galaxy Fold jsme se zatím bohužel nedočkali. Ten by se měl v Evropě objevit až třetího května a jeho dostupnost v ČR zatím nebyla oficiálně potvrzena, ačkoliv podle zástupců Samsungu je na dobré cestě. Stejně tak jsme si nemohli vyzkoušet Galaxy S10 5G, což je k absenci 5G sítí v ČR logické.

 

Fotogalerie:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.