Telefony Galaxy S9 a S9+ budou mít údajně stejnou kapacitu baterie jako předchůdci

Chystané smartphony Galaxy S9 a S9+ od Samsungu budou mít stejnou kapacitu baterie jako jejich předchůdci, tedy 3000 mAh u modelu S9 a 3500 mAh v případě S9+. Vyplývá to z úniku dokumentu brazilského telekomunikačního regulátora ANATEL.

Uvedené hodnoty se objevují v dokumentu, který podle webu gizchina.com vypadá jako schválená certifikace o bezpečnosti použití baterií. To pro někoho může být zklamáním, nicméně není to překvapení pro ty, kteří neoficiální či „skoropotvrzené“ zprávy o těchto smartphonech sledují blíže. Již nějakou dobu je totiž jasné, že oproti svým předchůdcům se modely S9 a S9+ příliš lišit nebudou.

Jednou z novinek je to, že telefony poběží na novém špičkovém čipsetu Snapdragon 845 (v Evropě zřejmě na Exynosu 9810), zatímco předchůdce poháněl čip Snapdragon 835, resp. Exynos 8895. Úhlopříčka zůstane stejná (5,8 palců), jen rozlišení se z QHD zvýší na QHD+. Dojít má k navýšení kapacity paměti ze 4 na 6 GB (pravděpodobně jen u varianty s 128 GB, u 64GB to podle všeho budou opět 4 GB). Upgradu by se měl dočkat i fotoaparát, který má mít lepší světelnost objektivu (údajně f/1,5), přičemž u „pluskové“ varianty máme počítat s duálním fotoaparátem.

Kromě toho prý budou telefony disponovat funkcí super zpomaleného videa, stereo reproduktory a audio technologií Dolby Atmos. Softwarový chod má zajišťovat Android 8 Oreo. Smartphony podle neoficiálních zpráv podporují rovněž technologii QuickCharge 4+, díky níž se zařízení nabijí na 50 % za pouhých 15 minut. To může být chápáno jako jistá kompenzace za nezměněnou kapacitu baterie.

Telefony se představí na konferenci Mobile World Congress 2018 v Barceloně koncem února.

 

Zdroj: gizchina.com, androidpolice.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.