Zdroj: forums-images.oneplus.net

Telefony OnePlus získají ambientní režim Asistenta Google

Jedna z drobnějších, a přesto velmi užitečných funkcí, kterou představila společnost Google nese poněkud tajemný název Google Assistant’s Ambient Mode pro vybraná zařízení se systémem Android. K představení této novinky došlo na veletrhu IFA 2019 a první telefony a tablety ji začaly podporovat na konci listopadu.

Zajímavé bylo, že v úzké skupině telefonů chyběly (a stále chybí) telefony Google Pixel, které byly pro Google testovací laboratoří nových funkcí. Ambient mód Google Asistenta se objevil na telefonech Nokia 7.2 a Nokia 6.2 a tabletech Lenovo Smart Tab M8 HD a Lenovo Yoga Smart Tab. Nyní tato funkce přichází také na telefony OnePlus.

Google Assistant’s Ambient Mode přidá do telefonu nový režim, který se aktivuje, pokud je telefon připojený na nabíječku. Telefon se promění v inteligentní displej podobný zařízení Google Home hub. Zobrazují se na něm nadcházející události, zprávy o počasí, notifikace. Stejně tak bude možné přes toto rozhraní rychle ovládat prvky chytré domácnosti.

Společnost OnePlus oznámila, že navázala v oblasti Ambientního režimu pro Asistenta Google oficiální spolupráci s Googlem. Novou funkci by měly podporovat všechny telefony od OnePlus 3 výše. Novinka by měla být součástí nejbližší aktualizace.

Po připojení k nabíječce se potom objeví nové oznámení, jehož prostřednictvím se uživatel přenese do nastavení možností nové funkce. Ambientní mód by se měl (stejně jako u jiných aktualizací telefonů OnePlus) objevovat postupně v několika etapách. Společnost OnePlus potvrdila, že její marketingovou strategií je snaha starat se o maximální komfort svých zákazníků a myslet nejen na uživatele budoucí, ale také současné.

Zdroj: xda-developers.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.