Foto: Unsplash

Telefony s operačním systémem BlackBerry budou od 4. ledna prakticky nefunkční. Chystá společnost velký návrat?

Společnost BlackBerry byla ve své době jedním z největších výrobců mobilních telefonů. Její sláva však už možná navždy pominula. Nyní totiž přišla s oznámením, že od 4. ledna přijdou všechna zařízení s operačním systémem BlackBerry OS 7.1 nebo starším a také s OS 10 o klíčové služby.

Slovem klíčové přitom míní skutečně všechny zcela zásadní funkce, jakými je uskutečňování telefonních hovorů, zasílání textových zpráv, data, a dokonce i tísňové volání. Problémy se pravděpodobně nevyhnou ani Wi-Fi a aplikacím, jako jsou BlackBerry World či Desktop manager. 4. leden také přinese konec nepopulárního tabletu společnosti PlayBook.

Každopádně nejde o příliš velké překvapení. Společnost BlackBerry totiž už přes tři roky nevydala ani jedno nové zařízení (poslední model – BlackBerry KEY2 – vyšel v červenci roku 2018). A není divu – v roce 2019 ukončila provoz svého obchodu s aplikacemi a oblíbené služby Messenger (BBM). Šlo o dost zásadní krok, který už nebylo možné vzít zpět.

O to více možná překvapila zpráva z dubna letošního roku, kdy BlackBerry oznámilo návrat. Ačkoli totiž v srpnu 2020 výrobce ukončil spolupráci s TCL, vzniklo nové partnerství s OnwardMobility. A právě tento partner potvrdil, že se uživatelé mohou těšit na nový BlackBerry telefon s podporou 5G sítí, ikonickou QWERTY klávesnici a zároveň i fotoaparáty s parametry dnešních vlajkových lodí.

Je proto možné, že společnost BlackBerry skutečně chystá triumfální návrat, před nímž si chce jen „trochu“ uklidit.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.