Telefony Smasung Galaxy S8 a S8 plus brzy přejdou na Android Oreo

Tak se to Samsungu konečně podařilo. Jeho loňské (ale ještě několik týdnů stále kralující) vlajkové lodě v oblasti mobilních telefonů Galaxy S8 a S8 plus se dočkají upgradu systému na nejnovější verzi operačního systému Andoroid Oreo.

U telefonů se systémem Android je složitější přechod na novou verzi OS než u konkurenčního iOS u Applu. Mnoho výrobců totiž základní systém rozšiřuje vlastní nadstavbou, která nabízí novou grafiku, programovou výbavu a další možnosti. Čím je nadstavba složitější, tím víc práce s její optimalizací pro novou verzi OS.

Nadstavba Samsung Experience patří k těm náročnějším a je jedním z důvodů, proč Samsung, ačkoliv je jednou z nejúspěšnějších značek současnosti, časově zaostal za konkurencí, která již systém svých telefonů stihla upgradovat. Nyní se to však konečně podařilo a verze Androidu Oreo pro S8 a S8 plus je oficiálně dostupná. Zatím ve formě betaverze, kterou je nutné stáhnout manuálně, avšak i to je pozitivní krok, který ohlašuje, že se plné verze majitelé dočkají opravdu v nejbližší době.

Betaverze byla dostupná zatím v Německu, avšak brzy bude jistě dostupná i na dalších trzích. Pro její instalaci bude nutné mít volných 500 MB v paměti telefonu. Finální verze pak bude údajně vyžadovat 1 GB prostoru, protože její součástí bude i nový Samsung Experience 9.0.

Nová verze by měla přinést řadu vylepšení v oblasti bezpečnosti, lepšího chodu systému. Vylepšení by se měla dočkat klávesnice, asistent Bixby i prostředí a možnosti dokovací stanice DeX. Nezbývá než doufat, že proces přechodu se podaří Samsungu bez potíží zvládnout a majitelé telefonů budou moct naplno využít nové možnosti, které jim Oreo přinese.

Zdroj: pocketnow.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.