Telltale bude s Netflixem spolupracovat na herní adaptaci seriálu Stranger Things a přivede na platformu Minecraft: Story Mode

Studio Telltale bude spolupracovat se streamovacím gigantem Netflix na adaptaci jeho úspěšného seriálu Stranger Things a kromě toho vydá na platformu pětidílné interaktivní dobrodružství Minecraft: Story Mode, narativní verzi epizodické adventury stejného jména. K dispozici bude na podzim.

Hráči budou do příběhů zasahovat prostřednictvím dálkového ovladače od televize nebo jakéhokoli bezdrátového ovladače vybaveného směrovými tlačítky a tlačítkem Select. Konkrétně jimi budou vybírat dialogické volby. Bojové sekvence budou ze hry údajně odstraněny.

Netflix každopádně neplánuje do herního průmyslu proniknout plnohodnotně. Interaktivní verzi herní série studia vnímá jako rozšíření své dosavadní nabídky interaktivních pořadů a chce jen využít toho, že hry se stávají stále filmovějšími.

Netflix začal vysílat první takový příběh v březnu loňského roku. V tuto chvíli jsou na něm dostupné tři interaktivní pořady – Stretch Armstrong: The Breakout, Puss in Book: Trapped in an Epic Tale a Buddy Thunderstruck: The Maybe Pile.

Pro studio není tento druh spolupráce novinkou – již dříve vydalo na jinou streamovací platformu, Amazon, interaktivní adaptace svých dalších známých adventurních sérií The Walking Dead, Game of Thrones a The Wolf Among Us.

O herní adaptaci zmíněného seriálu toho v tuto chvíli není známo prakticky nic. Víme jen to, že má vyjít na konzole PS4, Xbox One a PC a pravděpodobně se jí dočkáme až v příštím roce.

 

Zdroj: polygon.com, pcgamesn.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.