Tencent „přiveze“ na E3 turnaj v Arena of Valor

Čínský internetový a herní gigant Tencent si odbude svůj debut na letošním ročníku herního veletrhu E3, který začíná příští týden v úterý. Nepřiveze však herní novinku, bude zde ve spolupráci s organizátorem e-sportovních eventů ESL pořádat turnaj v populární MOBA hře Arena of Valor.

Tencent začínal jako internetová společnost, postupem času se však zaměřil i na technologie a hry. Dnes např. vlastní studio Riot Games, tvůrce taktéž globálně populární MOBA League of Legends, nebo studio vyvíjející casual hry Miniclip. Kromě toho má podíly ve studiích jako Supercell, Glu Mobile, Activision Blizzard, Epic Games, Ubisoft nebo Bluehole. Poslední jmenované stojí za superhitem posledních měsíců PUBG.

Arena of Valor je free-to-play mobilní MOBA titul, který Tencent spustil na Androidu a iOS v loňském roce a okamžitě si získal obrovskou popularitu. Společnost dala nedávno najevo, že s ním má velké plány na poli progamingu, a ty momentálně již uskutečňuje.

Na E3 totiž ve skutečnosti proběhnou zápasy vyřazovací části probíhajícího turnaje v Arena of Valor, které zredukují počet nejlepších evropských a severoamerických týmů před startem Světového poháru. Ten uskuteční v červenci také v Los Angeles a vítězové si na odměnách rozdělí 550 tisíc dolarů.

Zápasy play-off na E3 proběhnou 12. a 13. června a budou živě vysílány na oficiálním twitchovém kanálu hry. Ředitel oddělení e-Sportu pobočky Tencent America Ramon Hermann sdělil, že tyto zápasy „předvedou to úplně nejlepší z mobilního e-Sportu“. Dodal, že Tencent se chce na progamingové scéně výrazně angažovat nejen se svým hitem, ale hodlá také podporovat různé e-sportovní soutěže v lokálním i širším měřítku.

 

Zdroj: gamesindustry.biz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.