Foto: se svolením Tencent

Tencent upouští od plánů na vlastní VR hardware

Společnost Tencent nyní upouští od svých plánů vytvořit vlastní VR hardware. Podle agentury Reuters patřily mezi hlavní důvody změny směřování zejména obtíže při dosahování rychlé ziskovosti, velikost investic potřebných k výrobě konkurenceschopné VR náhlavní soupravy a nedostatek atraktivních her a neherních aplikací.

Přestože společnost navrhla koncept prstencového ručního herního ovladače, neočekávala, že se jednotka stane ziskovou dříve než v roce 2027. Přestože práce na jednotce již běží, společnost se ji rozhodla nedokončit. „V rámci nové strategie společnosti jako celku již zcela nezapadala,“ uvedl Tencent.

Kromě toho společnost stáhla také plánovanou dohodu o koupi výrobce herních telefonů Black Shark, která by rozšířila stávající tým vývojářů o dalších 1 000 lidí (loni Tencent přijal 300 nových zaměstnanců). Obchod údajně není možné dokončit kvůli podezřením ze strany čínský vlády.

Společnost Tencent začala uvažovat o VR náhlavní soupravě zhruba před sedmi lety, kdy byla poptávka po tomto typu hardwaru pravděpodobně na svém vrcholu. Zájem se obnovil také v roce 2021 poté, co zažil velký úspěch VR headset Meta Quest a došlo k průlomovým objevům v oblasti palačinkové optiky a displejů. Rok 2022 však byl pro společnost Tencent náročný, protože čelila regulačnímu dohledu a následkům preventivních opatření kvůli pandemii covidu-19.

Zdroj: engadget.com