Foto: Wikimedia

Tesla čelí novému vyšetřování po smrtelné nehodě

Regulační orgány Národního úřadu pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) zahajují vyšetřování smrtelné nehody vozu Tesla Model Y. Při nehodě, k níž došlo 19. července ve Virginii, narazila Tesla do nákladního automobilu s tahačem, řidič byl na místě prohlášen za mrtvého. Podle zprávy agentury Reuters se tyto regulační orgány domnívají, že 57letý řidič vozu Tesla se v době nehody spoléhal na pokročilé asistenční programy této společnosti.

Úřad šerifa okresu Fauquier poskytl další podrobnosti o nehodě a uvedl, že tahač s návěsem se pokoušel odbočit na dálnici z odpočívadla, když Tesla narazila do boku a sklouzla pod návěs. Řidiči kamionu úřady vystavily předvolání za bezohlednou jízdu. Z předvolání vyplývá, že úřady viní z incidentu řidiče kamionu, ale asistenční program společnosti Tesla má zohledňovat chyby všech osob na silnici, a proto NHTSA zahájila vyšetřování (jen pro představu: NHTSA vyšetřovala již více než tři desítky nehod vozidel Tesla a jejich pokročilých asistenčních systémů, celkem má agentura podezření, že se systém od roku 2016 podílel na 23 úmrtích).

V roce 2021 vyzvala Národní rada pro bezpečnost dopravy (NTSB) NHTSA k vydání přísnějších předpisů pro autonomní řízení. Vlastní technologie Autopilot společnosti Tesla je určena k řízení, zrychlování a brzdění v rámci jízdního pruhu vozidla, zatímco vylepšený systém pomáhá při změně jízdního pruhu na dálnicích. Tesla uvádí, že systém není skutečně automatizovaný a vyžaduje aktivní lidský dohled.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.