Tesla dementovala zprávy o technických potížích jejích vozů, podle ní jde o snahu snížit hodnotu akcií

Na konci minulého týdne přinesla agentura Reuters informace o tom, že americký úřad starající se o bezpečnost silničního provozu (NHTSA) zvažuje vyšetřování vozidel značky Tesla. Důvodem byly opakované zprávy o tom, že automobily neočekávaně zrychlily, což mělo za následek 110 nehod a 52 zranění. Úřad vyzval řidiče, aby jej o podobných incidentech informovali.

Tesla se proti této iniciativě ve svém blogovém příspěvku vydaném včera důrazně ohradila. Podle ní se jedná o naprosto nepravdivé zprávy, které mají za cíl poškodit značku Tesla. Podle jejích informací stojí za stížností nezávislý investor Brian Sparks, který se jejím prostřednictvím snaží snížit hodnoty akcií společnosti.

Tesla se v tuto chvíli věnuje každému nahlášenému případu těchto neočekávaných zrychlení. Ve všech případech vyšetřování se dle zástupců Tesly potvrdilo, že chyba nebyla na straně systémů automobilu. Pedál každého automobilu Tesla má dva nezávislé snímače, pokud dojde k poruše byť jen jednoto z nich, bezpečnostní systémy automaticky přeruší náhon automobilu. A to platí jak u brzdového, tak u plynového pedálu, prvně jmenovaný má navíc při stisku obou zároveň stanovenou prioritu.

Na svém blogu zástupci společnosti Tesla dále uvedli, že s úřadem NHTSA komunikují a podílí se na řešení všech stížností, které u něj na vozy Tesla majitelé podají. Ve všech případech bylo následně prokázáno, že systémy vozidla fungovaly správně.

Elon Musk dlouhodobě tvrdí, že se jméno Tesly, jež je dle něj synonymem pro elektromobilitu, snaží poškodit ropné společnosti. Jak jsme psali výše, v tomto případě se pracovníci Tesly domnívají, že za inciativou je snaha srazit akcie společnosti.

Na oficiální vyjádření Tesly už zareagoval také úřad NHTSA slibem, že celé záležitosti bude věnovat maximum své pozornosti.

Zdroj: tesla.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.