Foto: se svolením Tesla

Tesla dodá první nákladní vozy Semi společnosti Pepsi už v prosinci

Podle tweetu generálního ředitele Elona Muska zahájila Tesla výrobu svého dlouho očekávaného nákladního vozu Semi. Toto vozidlo navíc plánuje začít dodávat společnosti Pepsi do 1. prosince. Společnost vyrábějící nealkoholické nápoje si 100 těchto elektrických dopravních prostředků objednala v prosinci 2017, tedy pouhý měsíc po jejich oznámení.

Tesla slibuje, že Semi dokáže zrychlit z 0 na 60 km/h za 20 sekund, a to i v případě, že je plně naložený. Svoji rychlost by si vůz měl udržet i v prudkých stoupáních. Co se týče dopíjení, Tesla uvedla, že Semi bude možné dobít za 30 minut na 70 % kapacity baterie. Dojezd by měl být 480 až 800 kilometrů. Musk také uvedl, že řízení bude „super zábavné“. Otázkou je, co si pod tímto slovním spojením máme představit.

V květnu letošního roku začala Tesla přijímat rezervace a vybírat zálohu 20 000 dolarů. V srpnu pak Musk uvedl, že verze vozu s dojezdem 800 km se začne prodávat ještě letos. V srpnu pak byly rezervace uzavřeny.

Zdá se, že tentokrát by Tesla mohla splnit termín, což je však v jejím případě dosti výjimečné. Například Cybertruck byl několikrát odložen. Naposledy Musk tvrdil, že jej máme očekávat v roce 2023, podobně jako druhou generaci Roadsteru, která byla oznámena spolu s modelem Semi, původně plánovaným na rok 2020, poté na rok 2022.

Ve hře je také technologie plnohodnotného samořízení Tesly, kterou Musk sliboval už několik let. V současné době je tato funkce ve fázi beta. Při ohlášení Tesla uvedla, že Semi bude mít alespoň částečně autonomní řízení, ačkoli v současné době o něm na webových stránkách vozu nejsou žádné informace.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.