Tesla hlásí rekordní prodeje svých automobilů, přesto stále generuje ztrátu

Společnost Tesla má za sebou rozporuplné čtvrtletí. Ačkoliv se jí podařilo vyrobit a dodat svým zákazníkům více elektromobilů než kdykoliv v dosavadní historii, je stále v citelné ztrátě. Ta činí za toto období 408 milionů dolarů, což je sice výrazně méně než 702 milionů dolarů za předchozí čtvrtletí, přesto to ukazuje na fakt, že Tesla v současnosti není v nejlepší kondici.

Společnost Tesla uvedla svá hospodářská čísla v tradiční čtvrtletní zprávě. V ní také oznámila, že řady jejích zaměstnanců opouští vedoucí oddělení vývoje technologií JB Straubel, který byl ve společnosti 15 let. Musk při této příležitosti dodal, že si jeho práce velmi váží a označil jej za jednoho z lidí, jež měli klíčový podíl na vytvoření konceptu automobilů Tesla.

Celkově se podařilo za poslední tři měsíce společnosti Tesla vygenerovat tržby v celkové hodnotě 6,3 miliard dolarů. Jedním z hlavních problému, jež musí Tesla řešit je, že přes enormní zájem nejnovější Model 3 se téměř zastavily prodeje modelů S a X. To je dáno především tím, že se z hlediska modelové řady jedná o starší automobily, které však stojí o desítky tisíc dolarů více než jejich následník. Tesla na nich má také vyšší marži z níž plyne také zisk a pokles jejich prodejů je tak pro společnost vážným problémem.

Oba starší modely přitom byly v dubnu vybaveny řadou nových technologií, jež zákazníci znají z Modelu 3. Díky tomu mají lepší zrychlení a menší spotřebu baterie. Spekuluje se však o tom, že tyto dva vozy čeká radikálnější omlazení a osvěžení výbavy. Je tedy možné, že řada potenciálních zákazníků čeká právě na tyto vylepšené verze. Musk však přiznává, že budoucnost produkce Tesly spočívá v Modelech 3 a Y

Zdroj: ir.tesla.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.