Tesla hlásí rekordní zisk, i tak je v červených číslech

Společnost Tesla, jeden z nejznámějších výrobců elektromobilů na světě automobilka Tesla zahájila letošní rok opravdu rekordním způsobem a to hned v několika směrech. Díky velkému zájmu o své vozy měla rekordní příjmy ve výši 3,4 miliard dolarů, zároveň však měla mnohem více investic, než kdykoliv před tím a tak končila své čtvrtletní hospodaření v červených číslech se ztrátou 785 milionů dolarů.

Společnosti se zatím nedaří dosáhnout stanovené výrobní rychlosti. Nejnovější Tesla Model 3, po kterém je na trhu v tuto chvíli asi největší zájem vyrábí v tuto chvíli rychlostí 2 200 kusů za týden, což je o 300 méně, než kolik stanovil Elon Musk.

V dopise investorům, který Musk napsal u příležitosti vydání hospodářské zprávy za první čtvrtletí Musk garantuje návrat v druhém čtvrtletí návrat k zisku. V příštím čtvrtletí by měla automobilka méně investovat a také provést restrukturalizace dodavatelů díky čemuž by měla ušetřit na vstupních nákladech.

Tesla také hlásí, že počet objednávek nového Modelu 3 se stále drží nad 450 000 (což by při rychlosti výroby stanovené Elonem Muskem znamenalo čekací dobu 18 týdnů). Automobily Tesla jsou tedy i nadále natolik atraktivní, že jsou na ně zákazníci ochotni čekat déle více než čtvrt roku. Cílem automobilky v současnosti je maximalizovat svou výrobu. Továrny automobilové divize společnosti Tesla vyrábějí 24 hodin denně 7 dní v týdnu, přesto objem výroby nestíhají. Objevili se námitky, že je výrobní proces možná příliš přeautomatizovaný.

Kromě výroby automobilů se Tesle daří i v dalších oblastech podnikání, především v energetice. Tam se dlouhodobě daří zvyšovat příjmy především ze skladování energie.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.