Foto: se svolením Tesla

Tesla konečně zahájí dodávky Cybertrucku 30. listopadu

Po letech odkladů a změn designu se Tesla Cybertruck konečně objeví na veřejných silnicích. Objednávky dlouho očekávaného luxusního elektrického SUV začnou být dodávány vybraným zákazníkům od 30. listopadu, v příštím roce by pak měla začít sériová výroba vozidla v texaské továrně Gigafactory.

Současně se údajně přepracovává elektrická architektura vozidla tak, aby vyhovovala standardu 800 V, oproti 400 V, které má stávající řada vozů Tesla. Mnoho luxusních, výkonných a těžkých modelů elektromobilů (od Audi e-Tron po GMC Hummer EV) využívá právě architekturu 800 V, ta totiž umožňuje elektromobilům s velkou kapacitou baterií nabíjet vyšší rychlostí (a tím zkrátit dobu nabíjení), aniž by docházelo k přehřívání.

„Spousta lidí je z Cybertrucku nadšená,“ pochlubil se Musk novinářům na středečním rozhovoru s investory. „A já také, je to úžasný produkt. Chci zdůraznit, že dosažení sériové výroby Cybertrucku a následné zajištění pozitivního cash-flow bude představovat obrovskou výzvu.“ Podle něj je v tomto ohledu problémem zejména skutečnost, že jde o velmi odlišný a pokročilý vůz, který však musí být nabídnut zákazníkům za cenu, jež si mohou dovolit.

Pokud jde o stávající modelové řady, výroba i dodávky společnosti Tesla v tomto čtvrtletí poklesly, a to přibližně o sedm procent, tedy zhruba o 30 000 kusů, ve srovnání s druhým čtvrtletím jsou ale stále meziročně výrazně vyšší než v roce 2022. Tesla letos opakovaně snížila ceny svých vozů. Musk již dříve vysvětlil svou ochotu snížit ceny, pokud se to projeví ve zvýšení objemu prodeje.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.