Tesla Model S je královnou zrychlení

Jak zjistit které auto má nejlepší zrychlení? Na to je jednoduchá odpověď, nechte ho závodit s nejlepšími vozy v jeho kategorii. Pro měření nejlepšího zrychlení byla určena trať dlouhá čtvrt míle, tedy zhruba 400 m.

Závod se uskutečnil pod hlavičkou série Drag Racing a na jeho start se postavila celá řada nejvýkonnějších automobilů současnosti včetně Porsche 911 Turbo S a Ferrari 488 GTB a nejlepšího elektromobilu Tesly Model S P100D. Ta svým časem 10,5 s celé startovní pole jasně porazila. Jediné srovnatelné vozy, byly dva výše zmíněné, jejichž čas byl o jednu desetinu horší.

Pokud by celá dráha byla delší, Porsche i Ferrari by pravděpodobně Teslu porazily a s nimi možná i McLaren 570GT. Pokud ovšem mluvíme o zrychlení samotném, současná nejlepší Tesla nemá konkurenci.

V minulosti Tesla vyhrála závod na čtvrt míle proti nejlepšímu Lamborghini a v minulosti ji na této distanci zvládl porazit pouze Chorvatský Rimac Concept S supercar, který ovšem závodil se starším modelem Tesla Model S P90D.

Výkon Tesly je o to působivější, že byla díky bateriím nejtěžším autem závodu a nejedná se o závodní speciál, ale rodinný sedan. Pokud půjde vývoj elektromotorů dále tímto tempem, brzy se začne využívat i v mezinárodních automobilových soutěžích.

Zdroj: mashable.com