Tesla odkládá představení svého elektrického kamionu, bude se soustředit na akutní záležitosti

Tesla odkládá představení svého prvního elektrického kamionu Tesla Semi, které mělo proběhnout 26. října. Akce byla přesunuta na 16. listopadu. Společnost se chce přednostně soustředit na pomoc Portoriku a vyřešit problém s produkcí mainstreamového Modelu 3.

Tesla oficiální akci odložila kvůli tomu, aby přesunula zdroje k Modelu 3, který momentálně produkčně „trpí“. Dalším důvodem je to, že společnost se chce zvýšit produkci baterií a dodávat je do Portorika, které bylo nedávno poničeno hurikánem a schází jí dostatek elektřiny. Nového Modelu 3 se zatím vyrobilo pouze 260, přičemž cílem je dodat zákazníkům 1500. Podle informací deníku Wall Street Journal citovaného webem theverge.com se některé díly pro elektrický sedan ještě v září kompletovaly ručně, místo aby je zhotovovaly automatické linky.

Šéf Tesly Elon Musk na Twitteru později doplnil, že s „elektrokamionem“ nejsou po designové ani technické stránce žádné problémy, ale že „potřeby druhých jsou nyní větší“, čímž zjevně narážel na zpustošené Portoriko, kde chce společnost pomoci s obnovou elektřiny. Podle webu mohou poslední tweety také znamenat, že Tesla má s oblastmi zdevastovanými živelnou pohromou větší plány, možná podobné projektu, který se již nějakou dobu realizuje v Austrálii. Společnost zde (konkrétně ve státu Jižní Austrálie) staví největší lithium-iontovou baterii na světě a větrnou farmu.

Elon Musk má v současné době rozběhnutých mnoho projektů, sahajících obrazně řečeno od silnice až k vesmíru. Jak web upozorňuje, jeho prioritou musí být vyřešení situace s Modelem 3, protože si Tesla nemůže dovolit opakovat situaci s problematickým launchem Modelu X v roce 2015. Šéf společnosti však závažné potíže s produkcí Modelu 3 nepřipouští. Na Twitteru se nicméně vyjádřil v tom smyslu, že ví, „co je třeba v produkci a dodavatelském řetězci v krátkodobém horizontu vyřešit“.

Zdroj: theverge.com