Tesla po vlně krádeží přidává nové bezpečnostní prvky do svých vozů

Minulý měsíc někteří majitelé vozů Tesla v několika evropských státech nahlásili krádeže svých automobilů. K těm došlo díky bezpečnostní chybě tzv. pasivního bezpečnostních vstupu. Zloději pomocí tabletu zachytili signál klíče, který následně vyslali automobilu, čímž zmátli jeho systém. Video z bezpečnostní kamery ukazuje, že celá akce zabrala zlodějům dvě a půl minuty a to včetně odpojení nabíjecího kabelu, které jim z důvodu neodborné manipulace zabralo více než minutu.

Při obdobných zločinech v USA se podařilo zloděje zadržet, díky tomu, že jejich majitelé respektive policie mohla polohu aut sledovat. V Evropě však byli zloději sofistikovanější a deaktivovali mobilní přístup.

Nová aktualizace bezpečnostního systému, se kterou výrobce přichází, vyžaduje pro deaktivaci mobilního sledování speciální PIN kód. Bez jeho znalosti by tak zloději neměli mít možnost sledování vozu vypnout.

Pokud majitelé deaktivují pasivní přístup ke svému vozu (alespoň pokud parkují na veřejném nebo nehlídaném stání mimo garáž) měli by se jakýmkoliv problémům vyhnout. Majitelé Tesel navíc od výrobce požadují, v důsledku nedávných incidentů, pochopitelně zvýšení bezpečnosti pasivního přístupu, aby tuto pohodlnou funkci mohli dále využívat. Ta by mohla přijít v rámci další pravidelné aktualizace.

Součástí aktualizace, která přidává použití kódu k vypnutí mobilního přístupu, je i vylepšení funkce Summon, která pomáhá osobním asistentům při vyjíždění z úzkých nebo jinak omezených parkovacích míst.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.