Foto: Unsplash

Tesla pod palbou kritiky – řidičům nepřímo umožňuje hrát hry i za jízdy

Tesla Elona Muska opět čelí kontroverzi – řidičům totiž umožňuje hrát hry za jízdy. Podle zprávy deníku The New York Times umožňuje řada vozů Tesla řidičům hrát vybrané herní tituly v informačním a zábavním systému i za jízdy. Společnost totiž v létě vydala aktualizaci, které umožnila hrát Solitaire, Sky Force Reloaded či The Battle of Polytopia: Moonrise během jízdy.

Ačkoli jsou tyto hry určeny pouze pro spolujezdce a na displeji se před spuštěním objeví varování, že „hraní za jízdy je určeno pouze pro spolujezdce“, prakticky to nemusí být pravda. Přestože hráč musí potvrdit, že je spolujezdec, totéž může snadno udělat i řidič. Nehledě na to, že pozornost řidiče může rozptylovat i hra spolujezdce.

Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu uvádí, že v roce 2019 zemřelo v USA při nehodách způsobených nepozorností řidičů 3 142 lidí. Řidiči vozů Tesla by měli mít ruce na volantu, i když je zapnutý režim Autopilot, nicméně nedávná studie uvedla, že řidiči jsou při používání tohoto režimu mnohem méně pozorní. Další rozptýlení proto může být velmi nebezpečné.

To si uvědomují i někteří další výrobci automobilů, kteří ve svých vozech blokují použití dotykových obrazovek a funkcí infotainmentu, když je vozidlo v pohybu. Je přitom zajímavé, že i samotná Tesla ještě před několika měsíci umožňovala hrát hry pouze v případě, že je automobil zaparkovaný. Nyní však z neznámých důvodů došlo ke změně. Tesla ani její generální ředitel Elon Musk však zatím na žádost o komentář nereagovali.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.