Tesla představí své elektrické SUV Model Y 14. března

Již dlouho se mluví o tom, že automobilka Tesla plánuje rozšířit portfolio svých vozů o nové elektrické SUV známé pod produktovým označením model Y. A nyní dostal tento automobil i termín představení. Fanoušci elektromobility si mohou zaškrtnout datum 14. března. Oficiální představení proběhne v Los Angeles v designovém studiu společnosti Tesla.

Podle dostupných informací bude mít novinka asi 75 procent svých dílů shodných s modelem S. Oproti němu by měl model Y poskytovat o deset procent více prostoru a zároveň bude o deset procent dražší. Bylo také sděleno, že nový automobil nebude vybaven dveřmi Falcon Wing, které známe z prvního SUV značky Tesla modelu X.

Elon Musk slíbil, že na akci samotné se fanoušci dozví přesně technické a výkonnostní specifikace nového automobilu. Už v rámci akce samotné by měly být organizovány zkušební jízdy což by znamenalo, že Tesla má už několik prototypových automobilů hotových.

Hlavním výrobním místem Modelu Y by se měla stát Gigafactory nedaleko města Reno v Nevadě a v roce 2020 by měl být k dispozici dostatek vozů, aby mohlo dojít k jejich distribuci na trh. Část vozů pro Asijský trh by také mohlo být vyráběno v nové továrně v Šanghaji v Číne.

Musk také oznámil, že Tesla v letošním roce odhalí také elektrickou dodávku typuj pickup. Přidal také informaci, že Tesla 6. března spustí první veřejnosti dostupnou nabíjecí stanici supercharger.

Zdroj: thedriven.io

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.