Foto: se svolením Tesla

Tesla představí své robotaxi již 8. srpna

Elon Musk oznámil, že Tesla představí 8. srpna robotaxi. Tuto zprávu zveřejnil jen několik hodin poté, co agentura Reuters informovala, že automobilka ruší plány na výrobu levného elektromobilu. Agentura také uvedla, že Musk má v plánu postavit robotaxi na platformě malých vozidel Tesla.

Tesla již několik let slibuje cenově dostupnější elektromobil, jehož cena by měla začínat na 25 000 dolarech, a Musk ještě letos v lednu uvedl, že je optimistický a že tento model přijde v druhé polovině roku 2025.

Musk na výrok Reuters nicméně reagoval tak, že agentura (opět) lže. Neupřesnil ale, která část zprávy je lež, ale vzhledem k tomu, že potvrdil, že Tesla představí robotaxi, měl pravděpodobně na mysli tvrzení zpravodajské organizace, že společnost nebude vyrábět cenově dostupnější elektromobily.

V současné době je nejlevnějším vozem Tesly Model 3, ale jeho cena začíná na 39 000 dolarech. Navíc bude zajímavé sledovat, jak společnost zajistí, aby robotaxi fungovalo pouze s kamerovým systémem – před několika lety totiž ze svých asistenčních technologií pro řidiče odstranila radar a další senzory, které využívají všechny společnosti provozující robotaxi, jako je například Waymo.

Zdroj: engadget.com