Foto: se svolením Tesla

Tesla představila balíček pro Model S Plaid, který zvyšuje maximální rychlost na 322 km/h

Tesla představila balíček pro Model S Plaid za 20 000 dolarů, který vozu umožní dosáhnout maximální rychlosti 322 km/h, kterou automobilka slibovala již při jeho prvním ohlášení. Prozatím dokázaly vozy Model S Plaid dosáhnout maximální rychlosti pouze kolem 262 km/h. Ukázalo se, že Tesla zavedla do svého softwaru omezení, které mu brání v dosažení plného potenciálu. Podle serveru Electrek se k tomu společnost rozhodla proto, že chtěla tento typ vozidla nejdříve osadit většími brzdami, které by dokázaly lépe zpomalovat z opravdu vysokých rychlostí.

Pokud navštívíte stránku s objednávkou Modelu S Plaid, po kliknutí na specifikaci rychlosti 322 km/h se zobrazí poznámka, že uvedená specifikace vyžaduje placený upgrade hardwaru. Jde o nový balíček, který zájemce vyjde na 15 000 dolarů za balíček karbon-keramické brzdové sady nebo na 20 000 dolarů za brzdovou sadu a balíček kol a pneumatik optimalizovaný pro vysoký výkon. Keramické brzdy budete potřebovat, pokud budete chtít využít maximální rychlost vozidla, ale můžete si také zvlášť zakoupit pouze balíček kol a pneumatik za 6 000 dolarů.

Automobilka poprvé začala nabízet sadu keramických brzd za 20 000 dolarů již v roce 2021, ale zatím ji nezačala instalovat do vozidel zákazníků. V loňském roce sice existovala společnost, která dokázala softwarová rychlostní omezení Modelu S Plaid překonat, musela se však nabourat do softwaru vozidla a instalovat brzdy třetích stran. Nový balíček bude k dispozici v červnu 2023 a bude jej možné zakoupit v aplikaci Tesla.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.