Tesla rozšiřuje výrobu do obrovských stanů

Společnost Tesla bojuje s nízkou výrobní kapacitou, která omezuje možností výrobu Modelu 3 u nějž se stále nedaří dodržet plán výroby. Elon Musk, který se problémem dlouhodobě zabývá, informoval 16. června fanoušky společnosti prostřednictvím svého twitterového účtu, že společnost finišuje s dostavbou nových výrobních hal, které vznikly v rekordně krátkém čase s minimálními náklady. Podle fotografie, kterou k příspěvku připojil, to vypadá, že část výroby nejznámějších elektromobilů světa bude probíhat ve stanu. Na fotografii je shodou okolností nová verze Modelu 3 s náhonem všech čtyř kol.

Už delší dobu se mezi fanoušky společnosti diskutuje o nových továrnách společnosti a na různých internetových stránkách a fórech se začaly objevovat fotografie komplexu z relativní blízkosti, stejně jako letecké fotografie a dokonce i fotografie satelitní. Přímo do výrobního komplexu z pochopitelných důvodů nikdo nepronikl, ale vypadá to, že se nové vozy Tesla vyrábí opravdu doslova pod stanem.

Někteří odborníci dokonce, s jistou mírou nadsázky spekulují o tom, že Tesla testuje možnosti rychlých staveb potřebných ke kolonizaci Marsu, čímž naráží na propojenost společnosti Tesla s dalším Muskovým projektem Space X.

Pro společnost Tesla, jejíž výrobní haly, dle slov jejího zakladatele praskaly v důsledku nutnosti zvýšení produkce ve švech, bylo klíčové, aby se do konce června dostala na 5 000 vyrobených automobilů týdně (včetně modelu 4×4), jinak by se dle propočtů přestala jejich výroba vyplácet.

Podle odborníků může být struktura, kterou nazýváme stanem mnohem bytelnější, než se zdá. Je možné, že Musk opět ukázal, jak by mohlo vypadat řešení budoucnosti. Nyní si jen musíme počkat, jak budou nové struktury vyhovovat náročným výrobním podmínkám a jak budou odolávat počasí.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.