Foto: se svolením Tesla

Tesla stahuje z prodeje 321 tisíc vozů Model 3 a Model Y kvůli problému se zadními světly

Tesla se rozhodla ke stažení více než 321 000 vozů kvůli softwarovému problému, který způsobuje, že zadní světla některých vozů nefungují správně. Stažení se týká vozů Model 3 z roku 2023 a Model Y z let 2020 až 2023, které byly vyrobeny pro americké zákazníky.

„Ve vzácných případech se mohou zadní světla na jedné nebo obou stranách daných vozidel přerušovaně rozsvěcet v důsledku anomálie firmwaru, která může způsobit falešnou detekci závady během procesu probouzení vozidla,“ uvádí se v oznámení NHTSA. „Brzdová světla, záložní světla a směrová světla nejsou tímto problémem ovlivněna a nadále fungují tak, jak mají.“

Společnost Tesla plánuje vydat aktualizaci softwaru, která problém vyřeší. Prozatím nebyly hlášeny žádné nehody ani zranění související s touto chybou, přičemž automobilka se o tomto problému dozvěděla již koncem října.

Nicméně rozhodně nejde o ojedinělou situaci. Nedávno Tesla stáhla z prodeje přibližně 30 tisíc vozů kvůli problému, který může způsobit, že se airbag spolujezdce ve vozech Model X v některých situacích nesprávně aktivuje. A jen od letošního roku Tesla v USA vyhlásila stahování některých svých vozů dokonce devatenáctkrát. Začátkem tohoto měsíce například společnost stáhla 40 186 vozidel Model S a Model X kvůli softwarovému problému, který mohl přerušit asistenci posilovače řízení u vozidel projíždějících výmoly. Předtím Tesla stáhla více než milion vozidel kvůli špatně fungujícím oknům.

Zdroj: engadget.com