Foto: se svolením Tesla

Tesla stahuje z trhu 200 000 vozů kvůli vadné záložní kameře

Tesla v USA stahuje 200 000 vozů kvůli nefunkční záložní kameře. Objevily se zprávy, že se kamery nezapínají, když vozy couvají, což je velký bezpečnostní problém a navíc jde o zásadní funkci těchto kamer. Podle Autoblogu Tesla zpracovala 81 záručních reklamací potenciálně souvisejících s tímto problémem.

Stažení se týká některých vozů Model Y, Model S a Model X z roku 2023. Tesla uvádí, že v roce 2023 dodala 1,8 milionu vozů, takže toto stažení představuje více než 10 % roční produkce společnosti. Americký Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) vydal v této věci prohlášení a podle agentury Reuters uvedl, že na vině je softwarový problém.

Všechna stahovaná vozidla jsou vybavena počítačem Tesla Full Self-Driving 4.0 a používají software verze 2023.44.30 až 2023.44.30.6, resp. 2023.44.100. Majitelé vozů Tesla si mohou zkontrolovat, jakou verzi softwaru používají. Podle NHTSA společnost vydala aktualizaci softwaru OTA (over-the-air), která závadu opravuje.

Společnost Tesla se o problému dozvěděla v prosinci a 12. ledna rozhodla o stažení vozů z trhu. Zákazníci do 22. března obdrží dopis, který je na problém upozorní. Společnost uvádí, že si není vědoma žádných nehod, zranění nebo úmrtí spojených s touto závadou.

Toto nejnovější stažení přichází pouhých šest týdnů poté, co Tesla stáhla více než dva miliony vozidel po závažných bezpečnostních problémech týkajících se jejího asistenčního systému Autopilot. Ten byl rovněž vyřešen prostřednictvím aktualizace softwaru OTA.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.