Foto: se svolením Tesla

Tesla staví v Šanghaji továrnu na obří baterie Megapack

Obří bateriový balík Megapack Tesla představila již před čtyřmi lety. Nyní tato automobilka oznámila, že ještě letos zahájí výstavbu nového závodu na tyto baterie, a to v Šanghaji.

Očekává se, že jakmile bude továrna zhruba před druhou polovinou roku 2024 dokončena, umožní vyrábět 10 000 Megapacků ročně. Každá baterie o velikosti kontejneru dokáže po dobu jedné hodiny uchovávat dostatek energie pro napájení přibližně 3 600 domácností. Tesla sdělila, že plánuje prodávat Megapacky vyrobené v Číně po celém světě. Společnost již postavila instalace Megapacků na několika místech po celém světě, včetně Texasu a jižní Austrálie.

Toto oznámení znamená, že společnost Tesla zvyšuje svou závislost na Číně v době, kdy USA svou hospodářskou politikou tlačí automobilky a další výrobce k tomu, aby více svých produktů vyráběli v tuzemsku. Koncem minulého měsíce vydalo ministerstvo financí aktualizované pokyny, v nichž podrobně uvádí, na jaké elektromobily se vztahuje daňová úleva ve výši 7 500 dolarů podle zákona o snížení inflace.

Podle aktualizovaných pravidel musí společnosti získávat materiály pro výrobu baterií pro automobily z USA a od dalších schválených obchodních partnerů. Jen za těchto okolností bude možné využít daňovou úlevu. Mimo to Bidenova administrativa nedávno uvedla, že příjemci finančních prostředků ze zákona CHIPS budou muset podepsat dohody, v nichž slíbí, že nebudou rozšiřovat výrobní kapacity v Číně.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.