Zdroj: cdn.pixabay.com

Tesla údajně čelí vyšetřování kvůli tajnému projektu skleněného domu

Podle deníku The Wall Street Journal se nejméně dvě vládní agentury zabývají tajným projektem skleněného domu společnosti Tesla, který nese název “Projekt 42”. Už v červenci Wall Street Journal informoval, že správní rada automobilky zahájila vyšetřování kvůli obavám, že její generální ředitel Elon Musk využívá na Projekt 42 firemní prostředky. Nyní prokuratura údajně požádala o informace ohledně toho, kolik peněz Tesla na projekt vynaložila. Stejné informace si vyžádala i Komise pro cenné papíry (SEC) a následně zahájila občanskoprávní vyšetřování, uvedl deník.

Plány Projektu 42 zahrnovaly výstavbu skleněné konstrukce, která vypadala jako obytný prostor s ložnicemi, koupelnami a kuchyní v blízkosti kanceláří společnosti Tesla v texaském Austinu. Podle konceptů měla vypadat jako “zkroucený šestiúhelník” nebo skleněná krychle podobná prodejně společnosti Apple na 5. Avenue v New Yorku. Deník již dříve uvedl, že představenstvo zahájilo vyšetřování poté, co zaměstnanci vyjádřili obavy ohledně speciálního skla objednaného pro tento projekt, které by podle nich společnost stálo miliony dolarů. Není jasné, zda toto vyšetřování skončilo a zda společnost objednávku speciálního skla prosadila.

Jak uvádí Wall Street Journal, SEC vyžaduje informace o všech transakcích nad 120 tisíc dolarů, pokud na nich měl vedoucí pracovník podstatný zájem. Investoři musí být navíc informováni o všech odměnách vyplacených vedoucím pracovníkům, které přesahují 10 tisíc dolarů.

Zdroj: www.engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.