Zdroj: Unsplash

Tesla údajně plánuje další propouštění

Společnost Tesla údajně plánuje další propouštění a zastavení náboru nových zaměstnanců. Podle webu Electrek společnost prozatím zastavila přijímání nových zaměstnanců a v prvním čtvrtletí roku 2023 budou muset některé týmy začít propouštět.

Rozsah propouštění a zmrazení náboru zaměstnanců zatím není jasný. Vynořily se ale i zprávy, že se Tesla zároveň s tím snaží zvýšit počet zaměstnanců ve svých výrobních závodech. Zprávy naznačují, že Tesla v nejbližších dnech oznámí plány na výstavbu další továrny Gigafactory v Mexiku. Tyto informace ale nejde ověřit, protože Tesla nemá komunikační oddělení, které by bylo možné kontaktovat.

Přestože Tesla v minulém čtvrtletí dodala rekordní počet elektromobilů, cena akcií společnosti se letos propadla o zhruba 65 % a jen tento měsíc o 22 %. Musk z poklesu akcií viní zvyšování úrokových sazeb a stejně jako ostatní podniky se i Tesla v posledních měsících potýká se zpomalením ekonomiky.

Také se objevují náznaky, že se zpomaluje poptávka po vozidlech Tesla a že někteří lidé ruší předobjednávky a leasingy. Jak poznamenává Electrek, Tesla dokonce přistoupila k doposud nevídanému kroku a na některých trzích nabízí slevy na své elektromobily.

Mnoho dalších technologických a automobilových společností v letošním roce v důsledku širšího poklesu trhu a obav z recese propouštělo anebo zmrazilo či zpomalilo nábor zaměstnanců. Patří mezi ně společnosti Rivian, Stellantis, Meta, Apple, Amazon, Snap, Roku a Peloton.

Zdroj: www.engadget.com