Foto: se svolením Tesla

Tesla údajně změní design Modelu 3, důvodem je snížení výrobních nákladů

Podle agentury Reuters Tesla pracuje na změně designu Modelu 3. Cílem společnosti je údajně snížit složitost a počet komponentů potřebných k výrobě tohoto sedanu. Přepracování by mohlo zahrnovat změny exteriéru vozu a výkonu pohonné jednotky. Projekt prý také naváže na modernizaci Modelu S z roku 2021. Prozatím ale nevíme například to, zda bude přepracovaný Model 3 vybaven kontroverzním tvarem volantu, který se mnohem více podobá kniplu v letadle.

Podle agentury Reuters začne šanghajská továrna Tesla Gigafactory vyrábět nový Model 3 někdy během třetího čtvrtletí roku 2023. Přepracovaný sedan bude vyrábět také továrna ve Fremontu.

Není jasné, kolik Tesla očekává, že na novém Modelu 3 ušetří, ani zda společnost přenese úsporu nákladů na zákazníky. Tesla v současné době dosahuje zisku přibližně 9 500 dolarů na každý vyrobený vůz.

Agentura Reuters se rovněž nezmiňuje o tom, zda bude změněný Model 3 disponovat také novou generaci bateriových článků 4680. Elon Musk v roce 2020 uvedl, že nová konstrukce baterií umožní Tesle do tří let vyrábět elektromobil za 25 000 dolarů.

Lze předpokládat, že i když je časový plán na rok 2023 přesný, může se změnit. Agentura Reuters se v poslední době se zprávami o společnosti Tesla příliš netrefovala a také ani Musk se s dodržováním termínů dvakrát netrápí.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.