Tesla vyvíjí vlastní AI čipy

Umělá inteligenci a především AI čipy, které se o její chod a fungování starají, jsou dnes hitem technického světa. Téměř každá významnější technická firma na nějakém takovém čipu pracuje. Teď se do jejich společnosti přidává elektromobilový gigant Tesla.

Její výkonný ředitel a vizionář Elon Musk uvedl včera v rámci svého příspěvku na konferenci na NIPS pořádané v Long Beach v USA. Jeho ambice jsou, jak je u něj ostatně zvykem, nemalé. „Vyvíjíme specializovaný AI hardware o kterém si myslíme, že bude nejlepší na světě,“ řekl mimo jiné Musk. „Chtěl bych, aby bylo jasné, že Tesla to s AI myslí vážně, a to jak na softwarové a hardwarové frontách,“ dodal.

Zprávy o speciálních AI čipech od Tesly se objevily už v září, podle CNBC vzniklo v té době specializované AI oddělení s padesáti zaměstnanci. Členem toho týmu byl například Jim Keller, který dříve pracoval pro AMD a Apple a který současně zastává pozici viceprezidenta společnosti Autopilot Hardware Engineering.

V současnosti rozvíjí Tesla své systémy automatického řízení s pomocí hardwaru společnosti Nvidia. Díky vlastním komponentům by však zrušila tuto závislost na dodavateli. Zároveň by si mohla výkonnost hardwaru modelovat přesně pro systém svých aut. Vyšší výkon by měl za následek mimo jiné i vyšší bezpečnost, kterou by mohla Tesla garantovat.

Tyto čipy by mohly vést k rychlejšímu rozvoji planě autonomní jízdy. Musk během konference zopakoval svůj plán, dosáhnou pátého stupně autonomity, tedy plně soběstačné jízdy bez nutnosti jakéhokoli zásahu řidiče do 2 let. Dále také uvedl, že podle některých výzkumníků, rostou schopnosti AI exponenciálně a mohly by přesáhnout schopnosti člověka za pět až deset let.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.