Foto: Unsplash

Tesla začala dodávat automobily bez radarových senzorů ve výbavě

Model 3 a SUV Model Y z portfolia automobilky Tesla prošly zásadní změnou. Na trh v USA je totiž začal výrobce dodávat bez radarových senzorů směřujících směrem dopředu. Je to první krok v rámci odvážného plánu, který počítá s větším využitím kamerového systému a práce s obrazem v rámci umělé inteligence.

V současnosti je celý systém programu Autopilot založený na práci s videoobsahembetaverzi. Majitelé nových vozů se musí připravit na to, že v tuto chvíli je čeká krok zpět a některé funkce, kterými automobily s radary disponují, nebudou mít nové vozy minimálně dočasně k dispozici.

Funkce Autosteer schopná udržet automobil ve středu jízdního pruhu včetně ostrých zatáček bude nyní dostupná pouze při rychlosti do 110 kilometrů za hodinu. Nedostupné bude také automatické přivolání automobilu na parkovišti – funkce Smart Summon.

Dražší řady, tedy Model S a SUV Model X, jsou i nadále dodávány s radarovou výbavou a stávající změny by se jich dotknout neměly. Tesla říká, že její prioritou je, aby byl systém pracující pouze s obrazem prioritně dostupný na vozech Model 3 a Model Y, kterých prodává nejvíce.

„Jejich přechod na Tesla Vision nám nejdříve umožní analyzovat velké množství dat z reálného světa v krátkém čase, což v konečném důsledku urychluje zavádění funkcí založených na Tesla Vision,“ píše společnost.

Tesla zatím není příliš sdílná ohledně toho, kdy přestane radarové systémy dodávat i do dalších vozů, tedy vyšších modelů S a X. Není jasné, jestli (a především kdy) se změna dotkne i dalších trhů.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.