Foto: se svolením Tesla

Tesla začala prodávat elektrickou čtyřkolku Cyberquad pro děti

Společnost Tesla rozšířila svoji nabídku i na dětské zákazníky. Začala totiž s prodejem čtyřkolky Cyberquad for Kids, která je určena dětem od osmi let. Nabízená novinka je pochopitelně plně funkční. Cyberquad pohání lithium-iontová baterie a podobně jako její větší verze pro dospělé bude poháněna elektřinou. Dojezd na jedno nabití je až 24 kilometrů a dokáže dosáhnout maximální rychlosti až 16 km/h.

Co se designu týče, do velké míry vypadá dětská čtyřkolka jako zmenšená verze legendárního pick-upu Cybertruck. „Připravte se na úžasná dobrodružství s plně elektrickým Cyberquadem pro děti. Čtyřkolka je inspirována naším ikonickým designem Cybertruck, má celoocelový rám, čalouněné sedadlo a nastavitelné odpružení se zadním kotoučovým brzděním a světelnými LED lištami,“ uvedla Tesla ke své novince.

A jak se dalo očekávat – co už potěší méně, je cena. Cyberquad zájemce vyjde na 1 900 dolarů. Prodávat by se měl začít během následujících dvou až čtyř týdnů. Nicméně Tesla upozornila, že není jisté, zda objednávky dorazí ještě před svátky, což znamená, že se nemusí podařit pořídit Cyberquad jako dárek pod stromeček. Novinka je navíc prozatím dostupná pouze v americkém obchodě společnosti Tesla a lze ji zaslat jen v rámci USA.

Čtyřkolka Cyberquad pro dospělé byla poprvé představena na prezentační akci již v roce 2019. Tehdy se svezla na korbě Cybertrucku, čímž Musk prezentoval pozitiva adaptivního odpružení, které umožňuje snadnější nakládání. Nicméně model pro dospělé od té doby ještě nebyl samostatně nabídnut ke koupi.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.