Zdroj: teslatequila.tesla.com

Tesla začala prodávat nový produkt, je jím tequila

Společnosti spojené se jménem Elona Muska mají poměrně široký záběr – lety do vesmíru, elektromobily, ražba speciálních tunelů pro rychlodráhu. Dalším jejich společným znakem je to, že se nebojí vyjít mimo svůj obor a pod svojí značkou distribuovat produkt, který s jejich činností na první pohled nesouvisí. Asi nejznámější je plamenomet, který nabízela svým fanouškům společnost Boring Companny. Nyní se nabídku svého merche rozhodla rozšířit i Tesla, a to nabídkou limitované edice speciální tequily.

Tequila se objevila v nabídce přímo na stránkách společnosti a jedna lahev, která má tvar blesku vyjde zájemce na 250 dolarů. Podle informací Tesly je obsahem láhve speciální malosériově vyráběná tequila, která dozrávala patnáct měsíců v dubových sudech. Nápoj splňuje přísné regulace, aby mohl být označován jako tequila – byl vyroben v jednom z pěti mexických států a k jeho výrobě byla použita výhradně modrá agáve. Protože by pro společnost Tesla jako takovou bylo obtížné sehnat licenci na výrobu takového nápoje, dodává jej značka Nosotros Tequila.

Elon Musk měl v minulosti problémy s úřady, které se použitím ochranné známky Tequila zabývají. Nápad distribuovat tento alkohol pod značkou Tesla totiž není nový. Objevil se už v roce 2018. Musk tehdy sdílel na svém Twitteru možný design lahve (který se od toho současného výrazně liší) s názvem Teslaquila. Regulační orgány chránící ochranné známky ale neměly pro tento produkt příliš pochopení.

To, že mnohé automobilové značky prodávají i zboží nesouvisející s jejich primárním zaměřením, je normální. Objevují se však hlasy, které zdůrazňují nesoulad mezi automobily a alkoholem. Tesla se ohradila a zdůraznila, že není odpovědná za to, pokud lidé pijí a řídí.

Zdroj: theverge.com