Foto: www.tesla.com

Tesla začne s dodávkami Cybertrucku ve třetím čtvrtletí roku 2023

“Společnost Tesla dodá první exempláře svého dlouho očekávaného pickupu Cybertruck na konci třetího čtvrtletí roku 2023,” uvedl Elon Musk během středečního hovoru s investory. Téměř čtyři roky po představení modelu Cybertruck, vůbec prvního pick-upu od Tesly, budou mít fanoušci značky konečně šanci vidět toto futuristické vozidlo na silnicích. Pokud vše půjde podle plánu, první zákazníci by měli vozidlo obdržet už mezi červencem a zářím tohoto roku.

Nicméně sériová výroba podle Muska nebude zahájena dřív než v roce 2024. “Rozjet výrobní linku zabere nějaký čas a jedná se o opravdu velmi radikální produkt,” řekl ve středu Musk. Cybertruck se nevyrábí způsobem, jakým se vyrábějí jiná auta.

Na dotaz ohledně specifikací vozidla, jako je například maximální dojezd, Musk odmítl odpovědět s tím, že tyto podrobnosti budou odhaleny během předávací akce. “Jednu věc mohu říci s jistotou, a to, že je to neuvěřitelný produkt,” řekl Musk.

Jedním z hlavních důvodů zpoždění může být rozhodnutí společnosti vyrobit Cybertruck z nerezové oceli, která stojí více než ocel obvykle používaná při výrobě automobilů. Nerezovou ocel nelze lisovat do blatníků a dalších dílů kvůli její tendenci pružit zpět do původního tvaru. Nerezová ocel navíc vyžaduje speciální svařovací techniky.  Výroba Cybertrucku je tedy mnohem složitější než výroba jiných vozidel Tesla.

Zdroj: www.theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.