Foto: Unsplash

Tesla zavádí novou funkci, která hlídá únavu řidičů

Společnost Tesla přichází s novou funkcí, která měří únavu řidičů. Novinka se jmenuje Driver Drowsiness Warning a využívá kameru sledující obličej řidiče, konkrétně obličejové charakteristiky ospalosti, jako je frekvence zívání a mrkání. Mimo to systém sleduje celkové chování řidiče při řízení. Pokud zaznamená známky únavy, pošle upozornění na displej vozidla. Pokud řidič nereaguje, rozezní se alarm uvnitř vozu.

Nová funkce je volitelná, lze ji vypnout v nabídce Ovládací prvky, v nabídce Bezpečnost. Nicméně Tesla doporučuje nechat ji zapnutou, řidiči by se totiž neměli obávat toho, že se alarm bude spouštět i v okamžicích, kdy k tomu není důvod (jako tomu bylo dříve u funkce reagující alarmem na vychýlení vozidla ze středu jízdního pruhu).

Systém Driver Drowsiness Warning by se měl při nové jízdě vždy automaticky zapnout. Funkce se aktivuje pouze tehdy, pokud vůz překročí rychlost 64 kilometrů v hodině a není zapnutý autopilot. I v případě, že dojde k upozornění, se varovný systém deaktivuje, pokud rychlost klesne pod tuto hodnotu.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.