Foto: Unsplash

Těžaři kryptoměn se hromadně zbavují grafických karet

Hodnota kryptoměn již posledních několik týdnů konstantně klesá, což znamená, že výnosy z jejich těžby nejsou zdaleka tak vysoké, jako byly v roce 2021, kdy byl trh s kryptoměnami na vzestupu. Vzhledem k tomu, že ziskovost klesá, těžaři se stále častěji snaží zbavit svého hardwaru na trhu s použitým zbožím.

Zvláště patrné to je v Číně, kde byla těžba kryptoměn po léta velmi výhodná díky levné elektřině. Těžaři se hrnou na Xianyu (čínská obdoba eBay) aby prodali hromady nepotřebných grafických karet řady RTX 30. Někteří těžaři dokonce využívají živé online aukce aby se rychle zbavili svých grafických karet.

Uživatel I_Leak_VN na Twitteru zveřejnil nabídky grafických karet RTX 3080, které se prodávají za pouhých 3 500 jüanů, tedy asi za 12,300 Kč. Pro představu, v Čechách se RTX 3080 prodává v průměru za 26,000 Kč. To je však teprve začátek. Pokud bude trh s kryptoměnami stále klesat, budou dále klesat i ceny grafických karet.

Ceny GeForce RTX 3060 Ti jsou ještě nižší a pohybují se v rozmezí od 7,000 do 8,200 Kč. Grafická karta GeForce RTX 3060 Ti byla kdysi vzhledem ke svému výkonu a ceně jedním z nejoblíbenějších modelů pro těžbu kryptoměn.

Zdroj: www.pcgamer.com