Foto: New York Times

The New York Times se snaží potírat klony hry Wordle

Klonů online slovní hry Wordle se objevilo spousta ještě předtím, než New York Times aplikaci v roce 2022 koupil. Zdá se však, že se New York Times v poslední době snaží počet napodobenin Wordle omezit a posílá jejich vývojářům DMCA (Digital Millennium Copyright Act) výzvy ke stažení obsahu.

Wordle je online slovní hra, ve které se hráči snaží uhádnout slovo o pěti písmenech, přičemž mají jen šest pokusů. Hra je oblíbená i proto, že web New York Times zveřejní každý den zcela nové slovo, které musí návštěvníci webu uhádnout.

Poslední DMCA výzva byla podle New York Times podána proti Chaseovi Wackerfussovi, který stojí za klonem Wordle s názvem Reactle. Ve svém oznámení New York Times uvedlo, že GitHub musí smazat inkriminovaný depozitář s aplikací. Wackerfuss již stránku Reactle na GitHubu odstranil. 404 Media sdělil, že mu nestojí za to, aby se pouštěl do právní bitvy s New York Times.

Na základě žádosti o stažení, kterou The Times zaslaly společnosti Reactle, si noviny nárokují vlastnictví názvu Wordle i mechaniky hry. “Autorská práva New York Times na Wordle zahrnují jedinečné prvky populární hry, jako je mřížka o velikosti 5×6 políček, zelené dlaždice označující správně uhádnuté písmeno, žluté dlaždice označující správné písmeno, ale špatné místo ve slově,” uvádí se údajně v DMCA výzvě.

Zdroj: www.engadget.com