Foto: Unsplash

Threads budou zobrazovat živé sportovní výsledky

Sociální síť Threads začne zobrazovat živé sportovní výsledky. Iniciativu oznámil generální ředitel společnosti Meta Mark Zuckerberg a napsal, že nejdřív bude přidána basketbalová NBA a později přibydou také další ligy.

Během zápasu stačí vyhledat týmy, načež se zobrazí aktuální skóre. Pokud hra skončila, vyhledávání zobrazí konečné skóre. Vyhledáním zápasu dopředu můžete také zjistit, kdy začne. Každé zobrazené skóre pro větší přehlednost doplňují loga obou týmů. Klepnutím na tato loga se uživatelé mohou přesunout na diskuzi o daném týmu. Tento přístup se velmi nápadně podobná tomu, jak ke stejné funkci přistupuje platforma X. Ta začala zobrazovat živé sportovní výsledky již v roce 2017.

Threads se spolu s Instagramem nedávno rozhodl přestat doporučovat politický obsah, takže zdůraznění sportu je řešením, které pomůže zachovat atmosféru reálného času a dění na této sociální síti. Společnost navíc využila zvýšeného zájmu o basketbal. Podle mluvčího Threads se stal právě tento sport jedním z nejoblíbenějších témat a NBA Threads se stala jednou z nejaktivnějších sportovních komunit. Navíc také na X je obrovská NBA fanouškovská základna, zdá se proto, že Threads doufá, že část tohoto vlivu odčerpá.

Kromě toho platforma představila novou funkci pro ladění algoritmů, která funguje na základě přejetí prstem po příspěvcích doleva a doprava, a oznámila beta test, který uživatelům umožňuje sdílet obsah na Mastodon a další fediverzní služby. Ve fázi testování je také funkce živého hodnocení.

Zdroj: engadget.com