Foto: Unsplash

Threads dále roste, má zhruba 100 milionů aktivních uživatelů měsíčně

Zdá se, že stále agresivnější snaha společnosti Meta o propagaci platformy Threads se vyplácí. Mark Zuckerberg uvedl, že aplikace má v současné době necelých 100 milionů aktivních uživatelů měsíčně. Podotkl také, že je podle něj velká šance, že by aplikace mohla v příštích několika letech dosáhnout 1 miliardy uživatelů.

„Dlouho jsem si myslel, že by měla existovat aplikace pro veřejné konverzace s miliardou uživatelů, která je trochu pozitivnější. Pokud v tom budeme pokračovat ještě několik let, pak si myslím, že máme dobrou šanci, že se naše vize uskuteční,“ řekl Zuckerberg během hovoru o výsledcích společnosti za třetí čtvrtletí.

V prvním týdnu od spuštění Threads se do aplikace zaregistrovalo 100 milionů uživatelů, chuť uživatelů k registraci však rychle poklesla kvůli stížnostem na omezenou funkčnost a kanály zaplavené reklamními příspěvky. Meta se ale nevzdala a začala postupně přidávat nové funkce a zdá se, že v posledních týdnech se počet nově přihlášených uživatelů začal opět zvyšovat. Deník Wall Street Journal tento týden dokonce uvedl, že se službě Threads podařilo přilákat uživatele z X.

Růst Threads není jediným úspěchem společnosti Meta, která za čtvrtletí vykázala tržby něco přes 34 miliard dolarů, což je o 23 % více než loni. Každý měsíc některou z jejích služeb využívá na 3,9 miliardy lidí, což je pro společnost provozující sociální média nové maximum. Během hovoru s analytiky Zuckerberg uvedl, že nedávná snaha Mety o efektivitu, v jejímž důsledku společnost za poslední rok zrušila více než 20 000 pracovních míst, byla účinná a bude i nadále pokračovat.

Zuckerberg se také podělil o své nadšení z generativní umělé inteligence, na kterou se chce co nejvíce zaměřit. Uvedl, že tato technologie má potenciál změnit všechny služby společnosti. „Generativní AI smysluplně promění způsob, jakým lidé používají jednotlivé aplikace, které vytváříme,“ řekl.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.