Foto: Unsplash

Threads zavádí možnost vyhledávání příspěvků podle aktuálnosti

Platforma Threads se pomalu blíží k tomu, aby se stala relevantním zdrojem zpráv v reálném čase. Aplikace konečně zavádí možnost vyhledávat příspěvky v pořadí podle aktuálnosti poté, co minulý měsíc tuto funkci testovala.

„Ve snaze usnadnit vyhledávání aktuálního a relevantního obsahu v aplikaci Threads zavádíme záložku Nedávné,“ uvedl Adam Mosseri. „Výsledky vyhledávání jsou zde stále vyhodnocovány z hlediska kvality, ale nyní je můžete vidět v chronologickém pořadí.“

Uživatelé tuto změnu již delší dobu požadovali a není divu, řada z nich si totiž přála, aby se platforma stala relevantním zdrojem aktuálních zpráv a informací v reálném čase podobně, jak dříve fungoval Twitter. Možnost vyhledávat témata a klíčová slova a nalézt nejnovější výsledky je klíčová pro vyhledávání podrobností a komentářů k aktuálním zprávám a tématům.

Na druhou stranu Meta také dala jasně najevo, že by byla raději, kdyby právě zprávy nebyly tím, čím je služba Threads proslulá. Mosseri uvedl, že nechce na Threads podporovat zásadní zprávy a společnost aktivně odrazuje od politického obsahu. Výchozí algoritmus Threads je také známý tím, že se v něm objevují několik dní staré příspěvky, náhodné osobní příběhy a další obsah, který není aktuální.

Stojí také za to zdůraznit, že nový filtr pro vyhledávání v aplikaci Threads není stejný jako filtr vyhledávání nejnovějších zpráv v aplikaci X, což znamená, že vyhledávání v aplikaci Threads nikdy nezobrazí všechny příspěvky obsahující hledané výrazy.

Zdroj: engadget.com