Foto: se svolením TikTok

TikTok bude podnikat v oblasti gastronomie – začne s vařením a rozvozem nejoblíbenějších pokrmů na platformě

TikTok a jídlo? Většinu z nás tato kombinace nepřekvapí. Na této oblíbené platformě ostatně můžeme najít celou řadu krátkých videí, jejichž hlavním tématem je právě jídlo. Nicméně velmi brzy nepůjde jen o videa, ale o realitu – TikTok totiž plánuje po celých USA zprovoznit vlastní rozvozovou službu TikTok kitchen, která se bude zabývat rozvozem jídla. Nabídne přitom hitovky z TikToku – a to ty vůbec nejoblíbenější recepty, které na platformě kolují.

TikTok na tomto projektu spolupracuje se společností Virtual Dining Concepts (VDC), která se soustředí právě na rozvoz jídla. TikTok prozatím plánuje 300 provozoven, do konce roku 2022 by však jejich počet chtěl zvýšit na rovných 1 000.

Společnost nicméně nebude stavět nové budovy, ale pro přípravu svých pokrmů využije stávající restaurace, včetně řetězců vlastněných spoluzakladatelem VDC Robertem Earlem, jako jsou Buca di Beppo a Bertucci’s. TikTok pochopitelně využije i stávající zaměstnance těchto restaurací, přičemž jim poskytne potřebné školení ohledně přípravy i balení jídel.

„V nabídce budou virální pokrmy – zpočátku půjde o zapečené těstoviny s fetou, kukuřičná žebírka, těstovinové chipsy či smash burger,“ prozradila společnost. Nicméně nabídka nezůstane stejná a bude se obměňovat zhruba po každých třech měsících, a to podle nejnovějších virálních trendů na platformě. Již zmiňované těstoviny s fetou přitom byly v roce 2021 vůbec nejvyhledávanějším receptem na Googlu.

Tiktok uživatelé, kteří recepty vymysleli, přitom obdrží část výtěžku, který TikTok prodejem pokrmu vzešlého z jejich virálního receptu získá. Mluvčí společnosti Elena Saavedra také uvedla, že tito tvůrci „budou viditelně uvedeni v průběhu [propagační] akce“.

Spojení populárních internetových tvůrců s prodejem pokrmů se ukazuje být velmi úspěšné. VDC se například něco podobného podařilo s oblíbeným youtuberem, který si říká MrBeast. Jeho burgerů se za pouhé tři měsíce prodalo milion kusů. V současné době existuje v USA, Kanadě i Velké Británii celkem 1 500 kuchyní, které vyrábějí MrBeast burgery.

Zdroj: theverge.com