Foto: Unsplash

TikTok čeká v září soudní proces, který by mohla aplikaci zcela zakázat

Společnost TikTok na podzim čeká souboj s americkým ministerstvem spravedlnosti ve snaze zastavit zákon, který by mohl vést k zákazu této aplikace ve Spojených státech. Americký odvolací soud pro District of Columbia stanovil na září datum ústních jednání ve dvou případech napadajících zákon, který vyžaduje, aby společnost ByteDance aplikaci prodala, jinak jí hrozí zákaz.

Společnost TikTok podala na začátku tohoto měsíce žalobu, v níž tvrdí, že zákon je protiústavní. Společnost uvedla, že odprodej od ByteDance není možný a že již jednala s vládou USA o řešení obav týkajících se národní bezpečnosti. Samostatně napadá zákon také skupina tvůrců TikToku. Tvrdí, že zákon porušuje jejich práva vyplývající z prvního dodatku, protože by ztratili možnost komunikovat na této platformě. TikTok prý tvůrcům v rámci této kauzy zaplatí soudní výdaje.

V září bude odvolací soud projednávat námitky. Jak poznamenává agentura Reuters, zářijový termín odpovídá přání TikToku, aby byl případ, který by nakonec mohl skončit u Nejvyššího soudu, projednán zrychleně.

Zdroj: engadget.com