Foto: Pixabay

TikTok mladistvým automaticky omezí čas strávený u obrazovky

Sociální síť TikTok zavádí nová nastavení, která mají snížit množství času, který teenageři v aplikaci tráví. Společnost uvádí, že v rámci nové aktualizace automaticky nastaví teenagerům mladším 18 let denní limit času stráveného u obrazovky na 60 minut.

Teenageři sice stále budou moci obejít denní limit, bude ale nutné zadat přístupový kód. Společnost uvedla, že takto od nich bude vyžadováno aktivní rozhodnutí o prodloužení tohoto času. Pokud se navíc uživatelé rozhodnou zcela vypnout časový limit na obrazovce, TikTok je opět vyzve k nastavení limitu, jakmile v aplikaci stráví více než 100 minut.

Společnost také přidává nové funkce rodičovské kontroly v rámci aplikaci „Family Pairing”, která umožňuje rodičům sledovat aktivitu svých dětí na TikToku. Rodiče si budou moci nastavit vlastní limity času stráveného u obrazovky a zobrazit informační panel, který obsahuje podrobné statistiky o čase, který jejich děti v aplikaci stráví – například zde zjistí, jak často jejich dítě aplikaci otevírá a v kterou denní dobu ji nejčastěji používá. Rodiče mohou také nastavit rozvrh, kdy mají jejich děti dostávat oznámení, a vyfiltrovat si témata, která nechtějí, aby se objevovala v jejich kanálech „For You”.

Aktualizace přichází v době, kdy zákonodárci ve Spojených státech obnovili své úsilí o úplný zákaz TikToku. Kromě obav o národní bezpečnost Kongres společnost kritizoval také za to, že nedělá dost pro ochranu svých nejmladších uživatelů.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.