Foto: Unsplash

TikTok nabízí nové nástroje pro začínající i zavedené hudebníky

Společnost TikTok představila nové možnosti účtů – nyní nabízí nástroje, jež jsou určeny začínajícím hudebníkům. Konkrétně jde o nástroje, díky nimž může tato skupina uživatelů upravovat své profily tak, aby zvýšila svou objevitelnost. Nicméně tento nový soubor nástrojů není určen jen pro začínající umělce, ale mohou ho využít i zavedené hudební ikony, jež mohou do svých profilů přidat značku umělce, díky níž získá jejich hudba vlastní záložku vedle videí, lajků a přeposílaného obsahu.

Abyste mohli získat značku umělce, musíte podle TikToku do aplikace nahrát alespoň čtyři skladby. Umělci také mohou jednu ze svých skladeb připnout, aby se na kartě hudby zobrazovala jako první. Pokud hudebník zveřejní nový obsah, aplikace označí skladby jako nové až 14 dní před a až 30 dní po jejich uvedení na trh. Všechny nové skladby budou automaticky přidány na hudební kartu profilu.

TikTok uvádí, že nové nástroje již využívá více než 70 000 umělců. Aplikace se díky rychlosti zveřejňování trendů v oblasti tanečních a lifestylových videí osvědčila jako živná půda pro virální šíření obsahu jak pro nové umělce, tak pro zavedené hudební tvůrce. Vliv TikToku na hudební průmysl je tak masivní, že i streamovací společnosti jako Spotify se zabývají experimentováním s hudebními kanály.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.